Ogłoszenia parafialne – 30.12.2018

Wróć do Aktualności

Ogłoszenia parafialne – 30.12.2018

Pierwsza niedziela po świętach Bożego Narodzenia to Niedziela Świętej Rodziny. Proszę  zapoznać się z:

LIST PRZEWODNICZĄCEGO RADY DS. RODZINY KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Dobro małżeństwa i rodziny ma kluczowe znaczenie dla przyszłości świata
i Kościoła. Z tego powodu duszpasterstwo rodzin należy do priorytetów działalności zbawczej Kościoła i wymaga nieustannego wysiłku, by nie tylko solidnie przygotowywać do sakramentu małżeństwa, ale również towarzyszyć rodzinom w rozwoju ich miłości i wiary, a także pomóc w odkryciu ich miejsca w życiu parafii. W te wysiłki Kościoła w Polsce wpisuje się inicjatywa związana z przeżywaniem Niedzieli Świętej Rodziny.
Podczas 380. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski
(Płock, 25-26 IX br.), biskupi zaproponowali, aby Niedziela Świętej Rodziny była dniem modlitw o świętość małżeństw i rodzin oraz dniem odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Chcemy przypomnieć wszystkim o pięknie miłości, którą zostaliśmy obdarowani przez Boga. W przeżywaniu miłości ludzie wierzący otrzymali także szczególną pomoc, którą jest sakrament małżeństwa. Jest on „darem dla uświęcenia i zbawienia małżonków” oraz „stałym przypomnieniem dla Kościoła tego, co dokonało się na Krzyżu”, bowiem małżonkowie „wzajemnie dla siebie i dla dzieci są świadkami zbawienia” (papież Franciszek, Amoris laetitia, nr 74).
Jako Rada ds. Rodziny KEP pragniemy zaprosić wszystkich małżonków do tego, aby w Niedzielę Świętej Rodziny cała rodzina stanęła przed ołtarzem, by odnowić przyrzeczenia małżeńskie i w ten sposób umocnić więź miłości w małżeństwie i rodzinie. Prosimy wszystkich duszpasterzy, aby zorganizowali w parafiach obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich i w homilii zwrócili uwagę wiernych na wartość sakramentalnego małżeństwa. Organizacja i przebieg tego obrzędu zależy od roztropności duszpasterzy, którzy dobrze znają swoje wspólnoty, ponieważ nie powinien on zbytnio wydłużać liturgii, a jednocześnie winien mieć radosny i uroczysty charakter. Należy również unikać sytuacji, które zbytnio akcentowałyby podział na małżeństwa sakramentalne i związki niesakramentalne, gdyż ci, którzy uczestniczą w niedzielnej Mszy świętej to najgorliwsza część naszych parafii. Dla małżeństw sakramentalnych niech to będzie odnowienie i umocnienie, a dla „oddalonych” niech będzie to okazja do modlitwy, refleksji i jeszcze większej tęsknoty za Bogiem, która towarzyszy każdemu człowiekowi wiary.
Zachęcamy, aby we wszystkich parafiach w Polsce ta niedziela była okazją
do spotkania małżeństw i rodzin ze Świętą Rodziną z Nazaretu. Wszystkich duszpasterzom, osobom konsekrowanym i apostołom świeckim zaangażowanym w duszpasterstwo rodzin w Polsce dziękuję za wysiłek oraz proszę, byśmy nie tracili gorliwości i nadziei.
Na radosne i pełne wiary przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia wszystkim błogosławię.
Warszawa, 17 grudnia 2018 r.

† Wiesław Śmigiel
Przewodniczący Rady ds. Rodziny
Konferencji Episkopatu Polski

SŁOWO ZACHĘTY BISKUPA PIOTRA LIBERY
PRZED UROCZYSTOŚCIĄ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO
I ORSZAKIEM TRZECH KRÓLI

Kochani Bracia i Siostry!
W najbliższą niedzielę, 6 stycznia, będziemy obchodzili uroczystość Objawienia Pańskiego. W wielu miastach i miejscowościach naszej diecezji odbędą się piękne, rodzinne Orszaki Trzech Króli.
Zapraszam Was wszystkich do licznego udziału w tych jasełkach po ulicach mazowieckich miast i wsi! Niech barwne Orszaki zgromadzą całe rodziny, młodzież, kapłanów, siostry zakonne, a uśmiech na twarzach niech będzie wyrazem radości ze spotkania z naszym jedynym Królem. Nasze świętowanie z kolędami na ustach będzie okazją do upamiętnienia pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski w 1979 r., w myśl tegorocznego hasła: „Duch Święty odnowi oblicze ziemi”.
Na czas przygotowań do Orszaku jego Organizatorom i Wam wszystkim z serca błogosławię: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.

Płock, dnia 25 grudnia 2018 r.
W uroczystość Narodzenia Pańskiego

Wasz Biskup Piotr

Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:

  • 2.01.19 (środa) – Sikórz – osiedle „przy rondzie i za sklepem”– godz. 14.00
  • 3.01.19 (czwartek) – Sikórz -„dwojaki i czworaki” – godz. 11.00
  • 4.01.19 (piątek) – Sikórz – osiedle przy kościele – godz. 14.00
  • 5.01.19 (sobota) – Karwosieki Noskowice – godz. 9.00
  • 6.01.19 (niedziela) – Sikórz pałac i oficyna – godz. 14.00
  • 7.01.19 (poniedziałek) – Kobierniki Małe – godz. 9.00
Wróć do Aktualności
Parafia Sikórz