Ogłoszenia parafialne – 19.05.2019

Wróć do Aktualności

Ogłoszenia parafialne – 19.05.2019

Ogłoszenia 19.05.2019

Jezus dziś do nas mówi: ”Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Okazywanie miłości, zwłaszcza w codzienności, może nie być łatwe. Nieporozumienia, monotonia, trudności życiowe czasem przesłaniają piękno drugiego człowieka, wdzięczność za jego obecność i pragnienie dobra dla niego. Tymczasem Jezus chce, abyśmy mino wszystko się wzajemnie miłowali. Prośmy Jezusa, aby uzdalniał nasze serca do kochania.

Dziś 17 dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przyjęły komunię świętą. Dziękuję przede wszystkim rodzicom za troskę i doprowadzenie dzieci do tego pięknego i ważnego dla nich momentu . Dziękuję za pomoc w przybliżeniu im istoty przyjęcia komunii świętej i przeżycia sakramenty pojednania w spowiedzi… dzięki rodzicom, wychowawcom w szkole i rodzinom, dzieci na długo zapamiętają ten wyjątkowy i ważny dzień – pierwszej spowiedzi i przyjęcia do swoich serc Pana Jezusa w komunii świętej. Dziękuję wszystkim za pomoc w posprzątaniu i udekorowaniu kościoła oraz przygotowaniu liturgii. Zapraszam dzieci komunijne i ich najbliższych na Biały Tydzień – od poniedziałku do piątku o 18.00.

W środę o 19.00 próba dzieci, które w następną niedzielę odnowią Przyrzeczenia Chrztu Świętego. Spowiedź w sobotę o 10.00.

Zbliża się odpust Świętej Trójcy, w tym roku przypada on 16 czerwca – to też już nasz III Festyn Rodzinny. Spotkanie chętnych pomóc w organizacji Festynu zapraszamy w piątek o 19.00 do Domu Parafialnego.

Inicjatywa Wieczór Chwały „Będzie dobrze” – 24 maja godz. 20.30

„Kiedy wstaję wcześnie rano
Kiedy witam nowy dzień
Jeszcze nie wiem co przyniesie
I co dziś wydarzy się…”
Boisz się, że znów się nie uda? Straciłeś nadzieję? Już nie wierzysz, że będzie dobrze? Mamy dla Ciebie świetną wiadomość! Mamy przepis na to, by było dobrze! Chcesz się przekonać? Chcesz wiedzieć, Kto codziennie wyciąga do Ciebie pomocną dłoń gotów zawsze pomóc?
Jan Paweł II mówił: „Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.” A więc ubierz wygodne buty i przyjdź do płockiego Amfiteatru! Przekonaj się razem z nami, że BĘDZIE DOBRZE!!
Już 24 maja o godz. 20.30 zapraszamy Cię do Amfiteatru (Płock, ul. Rybaki 15) na Wieczór Chwały „Będzie dobrze”!
Wejście tylko z bezpłatnymi zaproszeniami. Będzie można je odebrać od środy 8 maja w:
– Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki (Płock, ul. Jakubowskiego 10)
otwarte poniedziałek-piątek w godz. 07.30 – 15.30
– Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej (Płock, ul. Stary Rynek 8 ) otwarte poniedziałek-piątek w godz. 09.00 – 17.00.

Wróć do Aktualności
Parafia Sikórz