Ogłoszenia parafialne – 15.12.2019

Wróć do Aktualności

Ogłoszenia parafialne – 15.12.2019

Ogłoszenia – 15.12.2019

Dzisiejsza, trzecia niedziela Adwentu, w słowie Bożym i modlitwach wzywa nas do chrześcijańskiej radości. Radości z oczekiwania na przyjście Pana.

Prostujmy zatem drogi naszego codziennego życia, zasypując przepaści egoizmu, niechęci i nienawiści do innych, zaniedbań w małżeństwie i rodzinie. Głośmy Ewangelię, radosne orędzie dobrej nowiny o zbawieniu. Promieniujmy dobrym przykładem chrześcijańskiego życia, byśmy byli – jak św. Jan Chrzciciel i inni prorocy – żywymi znakami obecności Boga w świecie.

Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczniemy w najbliższy piątek. Msze Święte z nauką dla dorosłych o godzinie 10.00 i 17.00 (piątek i sobota), dla dzieci o 11.30 ( w sobotę ostanie Roraty). Spowiedź – kwadrans przed Mszą Św. – w piątek i sobotę.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oznacza nadzieję na lepszy los dla setek tysięcy dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia. W ramach 26. edycji akcji Caritas Polska przygotowała ok. 2 mln świec, które zapłoną na wigilijnych stołach. Środki zebrane dzięki dystrybucji świec będą przeznaczone na wakacyjny wypoczynek, bezpłatne posiłki, stypendia, a także wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu. U nas do nabycia w zakrystii – 6 i 12 zł. Po Mszy Świętej zachęcam do wzięcia i przeczytania biuletynu Caritas Polska.

 

Wróć do Aktualności
Parafia Sikórz