Ogłoszenia parafialne – 10.02.2019

Wróć do Aktualności

Ogłoszenia parafialne – 10.02.2019

Ogłoszenia parafialne – 10.02.2019

1. Przeżywamy 5 niedzielę zwykłą. Z dzisiejszej Ewangelii uczymy się, że pokładanie całej nadziei w Bogu jest jak wypłynięcie na głębię. Tak uczynił Szymon Piotr. Jego zaufanie słowom Jezusa – wbrew czynnikom zewnętrznym – przyniosło obfity połów ryb. Niech ten przykład motywuję nas do większej gotowości przyjęcia wezwania Jezusa do pójścia za Nim, do zaufania Mu w wydarzeniach dnia codziennego.

2. Akcja Katolicka z naszej parafii w nadchodzących tygodniach chce zaproponować nową formułę „Wigilii Walentynek”. 2 lata temu spotkaliśmy się w sporej grupie na Mszy św. i „wieczorku pogodnym” połączonym z projekcją filmu „Ognioodporny” – uratuj swoje małżeństwo. Rok temu nie był to już tak udany wieczór… dlatego poszukujemy nowej formuły uczczenia Święta Zakochanych. Chcemy przenieść spotkanie par (małżeństwa, narzeczeni) na niedzielne popołudnie 17 lutego (za tydzień). Spotkajmy się po niedzielnym obiedzie o 15.00 w kościele na koronce do Bożego Miłosierdzia a potem… NIESPODZIANKA (jaka… – przyjdźcie zobaczyć -))).

3. Za miesiąc – 6 marca (Środa Popielcowa) – rozpoczynamy tegoroczny Wielki Post. To czas przygotowania do przeżycia najważniejszych dla chrześcijan świąt wielkanocnych. W celu owocnego przeżycia tych przygotowań, obok rekolekcji wielkopostnych, chcemy zaproponować wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Czerwińska (koszt biletu 25 zł + wynajem autobusu). Planowany wyjazd w połowie marca o godz. 8.00 (dokładnie 16.03 w sobotę na Premierę o godz.10.00). Jeśli w najbliższe 2 tygodnie znajdą się chętni na taki wyjazd to go zorganizujemy. Zgłoszenia w zakrystii i w kancelarii (codziennie pół godziny przed Mszą św.). Jak zapewniają Salezjanie: „(…) W tym roku zapraszamy na spektakl, który będzie próbą opowiedzenia misterium paschalnego za pomocą gestów i symboli, które pozwolą nam lepiej zrozumieć liturgię Wielkiego Tygodnia”.

4. APEL BISKUPA PŁOCKIEGO O WSPARCIE DZIEŁA ROZBUDOWY SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA
Umiłowani Diecezjanie! Minęło już 80 lat od śmierci (5 października 1938 r.) niezwykłej mistyczki, Apostołki Bożego Miłosierdzia – świętej siostry Faustyny Kowalskiej, która w Płocku 22 lutego 1931 roku, miała wizję Jezusa Miłosiernego oraz otrzymała polecenie namalowania obrazu, a następnie polecenie ustanowienia święta Miłosierdzia Bożego w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Orędzie o Bożym Miłosierdziu, jako największym przymiocie Boga – jak objawił Jezus siostrze Faustynie – zdobyło serca wiernych na całym świecie. Dziś miejsca kultu związane z orędziem Jezusa Miłosiernego i z siostrą Faustyną cieszą się zainteresowaniem wielu pielgrzymów nie tylko z Polski, ale całego świata. Mając na uwadze troskę, aby „płockie Betlejem Miłosierdzia” było miejscem, gdzie wierni będą mogli w godnych warunkach modlić się o Boże Miłosierdzie i go doświadczać, gorąco popieram prowadzone od kilku lat przez Siostry Matki Bożej Miłosierdzia dzieło rozbudowy diecezjalnego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. Dnia 19 kwietnia 2009 r., w święto Miłosierdzia Bożego, poświęciłem kamień węgielny z Golgoty i plac pod rozbudowę Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy Starym Rynku 14/18 w Płocku. Dziś cieszę się widząc mury i wznoszącą się ku niebu wieżę Sanktuarium, zwaną wieżą Miłosierdzia, dokładnie w miejscu objawień Jezusa. Potrzeby są jeszcze ogromne. Obecnie trwają wysiłki, aby wykonać dach na świątyni. Zwracam się zatem z gorącą prośbą do wszystkich diecezjan, kapłanów i wiernych świeckich, o wielkoduszne wsparcie dzieła rozbudowy Sanktuarium, w najbliższą niedzielę 24 lutego br. Niech pomoc Siostrom w tym dziele będzie znakiem naszej wielkoduszności. Obyśmy jak najszybciej, z Bożą pomocą, mogli uczestniczyć w poświęceniu nowej świątyni i posłużyć się słowami z wizji Faustyny: „Dziś widziałam (…) wielkie mnóstwo ludzi było na zewnątrz i w świątyni, a strumienie wychodzące z najlitościwszego Serca Jezusa spływały na wszystkich” (Dz. 1689). Już teraz składam wszystkim serdeczne „Bóg zapłać!” za materialne wsparcie tej szlachetnej inicjatywy.
Płock, dnia 5 lutego 2019 r
† Piotr Libera Biskup Płocki

Wróć do Aktualności
Parafia Sikórz