Ogłoszenia parafialne – 08.12.2019

Wróć do Aktualności

Ogłoszenia parafialne – 08.12.2019

Ogłoszenia – 8.12.2019

Zbieżność dat sprawiła, że miejsce Jana Chrzciciela zajęła dziś Maryja Niepokalanie Poczęta. Zamiast wezwania do przygotowania drogi Panu słyszymy odpowiedź, daną Gabrielowi w czasie zwiastowania. Tym samym liturgia mówi na czym owe przygotowanie ma polegać. To codzienna zgoda, „tak” dla Bożego planu miłości. Zgoda na przygarnianie siebie nawzajem. Zgoda na obdarowywanie siebie nawzajem cierpliwością i pociechą. Wzorem Niepokalanej – niezawodnej nadziei i znaku pociechy dla Ludu Bożego.

Dziś, w II niedzielę Adwentu, po raz 20 w Kościele w Polsce organizowany jest Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przy wyjściu z naszej świątyni do puszek zbieramy ofiary na potrzeby wspólnot katolickich w byłych krajach Związku Radzieckiego.

Po Mszy św. o 11.30 spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Z Maryją i kardynałem Stefanem Wyszyńskim zapraszamy na  Roraty 2019 – w każdą środę i sobotę o godzinie 17.00.

Wróć do Aktualności
Parafia Sikórz