Ogłoszenia parafialne – 06.06.2021

Wróć do Aktualności

Ogłoszenia parafialne – 06.06.2021

Ogłoszenia – 6.06.2021

30. rocznica historycznej wizyty św. Jana Pawła II w Płocku – 6 czerwca 2021 r.

Program obchodów 30. rocznicy historycznej wizyty św. Jana Pawła II  w  Płocku, która miała miejsce w dniach 7-8 czerwca 1991 roku. Uroczystości rozpoczną się w niedzielę 6 czerwca 2021 r. w kościele parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Płocku.
Program:
godz. 14:30 – czuwanie modlitewne przed Mszą św.;
godz. 14:55 – słowo wprowadzające;
godz. 15:00 – Msza św. – przewodniczy i homilia Ks. Arcybiskup Wojciech Polak, Prymas Polski, Metropolita Gnieźnieński; koncelebrują: Biskup Płocki Piotr Libera oraz Biskup Pomocniczy diecezji płockiej Mirosław Milewski i Biskup Senior Roman Marcinkowski.
Po Mszy św. (około godz. 16:00-16:30) – przejście na Plac Celebry pod nowy pomnik upamiętniający historyczną wizytę św. Jana Pawła II w Płocku (wykonany według projektu prof. Stanisława Słoniny, sfinansowany z Budżetu Obywatelskiego Miasta Płocka) oraz poświęcenie pomnika.

W najbliższy piątek, 11 czerwca 2021 r., w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, podczas Mszy św. o godz. 18.00 w bazylice NSPJ w Krakowie będzie miał miejsce akt poświęcenia Narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w 100. rocznicę tego wydarzenia, przy udziale Konferencji Episkopatu Polski, która w dniach od 11 do 12 czerwca 2021 r. będzie miała zebranie plenarne na terenie Archidiecezji Krakowskiej. Mszy św. będzie przewodniczył ks. abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący KEP, on też dokona aktu odnowienia poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
W łączności z tym wydarzeniem poświęcenie to zostanie również dokonane w każdej polskiej parafii tego samego dnia. Poświęcenie to, będąc odpowiedzią na nieskończoną miłość Boga, którą w pełni objawia Jezus Chrystus, będzie również publicznym zadośćuczynieniem Jezusowi za nasze grzechy, którymi przez te lata raniliśmy Jego Najświętsze Serce.

W naszym kościele od 15.00 będzie wystawiony Najświętszego Sakrament do adoracji.
O godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św.
Akt odnowienia poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – po tej Mszy św. w naszej kaplicy NSPJ – świece wotywne zapalą przedstawiciele dzieci komunijnych, młodzieży bierzmowanej kilka dni temu, harcerze oraz inne organizacje i grupy np. sołtysi wiosek, przedstawiciele jednostek OSP, nauczyciele… i inni chętni, którzy publicznie Sercu Jezusowemu chcą zawierzyć i zadośćuczynić za grzechy, którymi raniliśmy Najświętsze Serce Pana Jezusa.

Wróć do Aktualności
Parafia Sikórz