Ogłoszenia parafialne – 03.01.2021

Wróć do Aktualności

Ogłoszenia parafialne – 03.01.2021

Ogłoszenia

W pierwszą niedzielę Nowego Roku stajemy przed Panem, Bogiem naszym, by święcić ten dzień przeznaczony na Jego chwałę i uwielbienie. U progu tego roku złóżmy postanowienie, że nie będziemy lekceważyć żadnego dnia świętego, że bez poważnej przyczyny nie opuścimy nigdy Mszy świętej, że w dzień Pański nie będziemy wykonywać żadnych niekoniecznych prac. Niechaj każdy z nas poweźmie teraz te święte postanowienia w swoim sercu. A Chrystus tu dzisiaj przychodzący niechaj obdarzy nas swoją mocą, abyśmy mogli wiernie wypełnić te wielkie przyrzeczenia.

Domowa liturgia „Wieczoru kolędowego”
Jak przeżyć duszpasterski wieczór kolędowy w izolacji?

Jak przeżyć kolędę bez księdza? Do niedawna takie pytanie wydawałoby się jakimś żartem, bo przecież wizyta duszpasterska, na którą księża wybierają się zwykle po Bożym Narodzeniu, to nasza polska tradycja. Pandemia zmieniła wiele w naszym życiu. Ta zmiana dotyczy niemal całego życia społecznego, w tym także wielu działań we wspólnocie Kościoła: inaczej w tym roku przeżywaliśmy rekolekcje wielkopostne, inaczej rekolekcje adwentowe, inaczej przeżywaliśmy Wielkanoc i Boże Narodzenie. Inaczej będziemy przeżywać tegoroczną wizytę duszpasterską.
Poniżej znajduje się propozycja przeżycia „Wieczoru kolędowego” w rodzinie lub dla osób żyjących samotnie. Dzień kolędy składa się z dwóch części: Mszy św. w kościele i celebracji w rodzinie.

Część I: Msza św. w kościele – W wyznaczonych terminach zapraszamy mieszkańców poszczególnych wsi na Mszę św. do naszego kościoła. Na zakończenie odmówię modlitwę nad zebranymi i pozostałymi w domach mieszkańcami, zwłaszcza chorymi i udzielę błogosławieństwa. Po przyjściu po Mszy św. do domu organizujemy spotkanie w rodzinie.

Część II: Celebracja w rodzinie – Kolędowy wieczór zaplanujcie tak, aby mogli uczestniczyć w nim wszyscy domownicy. Ustalcie wcześniej ze wszystkim członkami swojej rodziny dokładną godzinę wspólnej kolędy np. 19.00 lub 20.00. Wcześniej zapoznajcie się z terminem Mszy św. dla rodzin z Waszej wioski. Dobrze, aby rodzinna uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele, zaś kontynuacja kolędy może odbyć się w domu bezpośrednio po Mszy św.
Na spotkanie przeznaczcie taką ilość czasu. Przygotujcie stół tak, żeby w domu było świątecznie: przykryty białym obrusem, z pasyjką, kropidłem, naczyniem z wodą święconą, Pismem św., śpiewnikami z kolędami, świecami, lampkami na choince. Należy wyznaczyć osobę, która poprowadzi wasz wieczór kolędowy, najlepiej gdyby to byli rodzice lub najstarszy z domowników. Każdy członek rodziny może też przygotować i w odpowiednim momencie dodać własne intencje modlitwy.

MSZE ŚWIĘTE W INTENCJI WIOSEK

2.01.21 17.30 Żerniki
4.01.21 17.30  Ulaszewo
5.01.21 17.30 Robertowo
7.01.21 17.30 Wyszyna
8.01.21 17.30 Kobierniki
11.01.21 17.30 Suchodół
12.01.21 17.30 Karwosieki Cholewice
13.01.21 17.30 Parzeń Janówek
14.01.21 17.30 Karwosieki Noskowice
15.01.21 17.30 Parzeń
18.01.21 17.00 Sikórz Pieńki
20.01.21 17.30 Sikórz – 1
22.01.21 17.30 Sikórz – 2

Wróć do Aktualności
Parafia Sikórz