Apel Biskupa Płockiego

Apel Biskupa Płockiego

Apel Biskupa Płockiego o modlitwę i wsparcie poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii

Drodzy Diecezjanie!

Jesteśmy świadkami ogromu cierpienia, jakie w tych dniach spowodowało trzęsienie ziemi na terenie Turcji i Syrii. W związku z tym proszę o modlitwę za ofiary i poszkodowanych w tym kataklizmie. Proszę również, aby w najbliższą niedzielę 12 lutego br. podczas wszystkich Mszy Świętych odprawianych w kościołach i kaplicach Diecezji Płockiej, dołączono do modlitwy wiernych specjalne wezwanie w tej intencji. Niech miłosierny Bóg wspomoże wszystkie ofiary tej tragedii. Niech zmarłych obdarzy życiem wiecznym, a tym, którzy ocaleli, da nadzieję i duchowe umocnienie.

Ponadto, zgodnie z Apelem ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, z dnia 8 lutego br. dotyczącym przeprowadzenia zbiórki ofiar na rzecz pomocy poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii, chciałbym, aby nasza Diecezja włączyła się w to szlachetne dzieło miłosierdzia. Polecam zatem, aby w najbliższą niedzielę 12 lutego 2023 r. we wszystkich wspólnotach parafialnych przeprowadzić kwestę do puszek. Niech nasze serca będą solidarne z tymi, którzy potrzebują pomocy. Bóg zapałać za życzliwość w tej ważnej sprawie!

Płock, dnia 8 lutego 2023 r.

† Szymon Stułkowski
Biskup Płocki