Apel Abp Gądeckiego

Wróć do Aktualności

Apel Abp Gądeckiego

Abp Gądecki przed uroczystościami Wszystkich Świętych apeluje o przestrzeganie obostrzeń sanitarnych

Przewodniczący Konferencji Episkopatu zwrócił uwagę, że od kilku tygodni zauważamy w Polsce i na świecie szybki wzrost zakażeń koronawirusem, będący przejawem kolejnej fali pandemii. W apelu podziękował pracownikom służby zdrowia za ich wytrwałą i heroiczną służbę w walce z pandemią.

„Jak informują służby medyczne i sanitarne, sytuacja epidemiczna w naszej ojczyźnie jest zróżnicowana i w niektórych regionach Polski odnotowuje się większy wzrost zachorowań. Choć życie społeczne i gospodarcze zdają się toczyć w zwyczajnym rytmie, to należy pamiętać, że nie zakończyła się jeszcze walka z epidemią. Dlatego właśnie cały czas należy wykazywać się determinacją i konsekwencją w przestrzeganiu zaleceń sanitarnych” – napisał w apelu abp Stanisław Gądecki.
„Mając na uwadze powyższe, w trosce o zdrowie i życie nasze oraz naszych bliźnich, w kontekście zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych, kolejny raz zwracam się z gorącym apelem do wszystkich ludzi dobrej woli o przestrzeganie norm i zasad sanitarnych, zwłaszcza o noszenie maseczek ochronnych w przestrzeniach zamkniętych” – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
Abp Gądecki podziękował również pracownikom służby zdrowia za ich wytrwałą i heroiczną służbę w walce z pandemią.

„Ufam, że dzięki wspólnemu wysiłkowi uda się ocalić zdrowie i życie wielu osób” – napisał.

Wróć do Aktualności
Parafia Sikórz