100.Rocznica Konsekracji Kościoła

100.Rocznica Konsekracji Kościoła

PROGRAM OBCHODÓW 100. ROCZNICY KONSEKRACJI KOŚCIOŁA

W czwartek kończy się oktawa Bożego Ciała. W naszym kościele po Mszy św. o 18.00 odbędzie procesja eucharystyczna. Ostatniego dnia oktawy, w czwartek, kapłan święci wianki sporządzone z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych. Są one symbolem ludzkiej pracy, a jednocześnie utożsamiają dar Boży służący ludziom i wszelkim stworzeniom.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – to dzień w którym chcemy rozpocząć nasze dziękczynienie za 100. Rocznicę konsekracji naszego obecnego kościoła. O godzinie 12.00 – Msza święta dziękczynna za odrestaurowanie Figury i kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny. O godzinie 12.00 – Msza święta dziękczynna za odrestaurowane zabytki naszej parafii – barokowe obrazy św. Barbary i św. Antoniego, barokowej chrzcielnicy i rzeźby Chrztu Pańskiego, Stacji Drogi Krzyżowej z I połowy XX wieku.
Ponadto w sobotę i w niedzielę o 20.20 spotkajmy się o godzinie 20.20 na Nabożeństwie Dziękczynnym za 100 lat kościoła w Sikorzu.

Od piątku do poniedziałku o godzinie 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i możliwość spowiedzi.

W poniedziałek – 22 czerwca – przypada 100. Rocznica konsekracji obecnego kościoła w Sikorzu (to 5 świątynia w ponad siedmiuset letniej historii parafii). Msza święta dziękczynna o godzinie 19.00. Odsłonięcie Tablicy upamiętniającej 100. Rocznicę o godzinie 20.20.